به دلیل نوسانات شدید ارز قیمت اقلام ممکن است بروز نباشند.

آیا خرید تلویزیون 8k معقول است ؟ بررسی دقیق و کامل

pazbapazba
175 بازدید
8k or 4k

خرید لوازم خانگی مانند خرید تلویزیون 8k جزو کارهای مهم بوده که همراه با ریسک و دقت می باشد. زیرا این لوازم مستقیما توسط کاربر مورد استفاده قرار می گیرند. پس از نظر کارایی و نوع ویژگی ها بسیار اهمیت دارند. شرکت های تولید کننده ای که قدیمی هستند معمولا کار تولید را عالی و بدون نقص انجام می دهند. اما همیشه برای فرد هنگام خرید سوالاتی به وجود می آید. فروشگاه های اینترنتی مختلفی به کار فروش لوازم فعالیت دارند. این فروشگاه ها از طریق مقالات و سایر توضیحات به بیشتر سوالات کاربر پاسخ داده اند. با مطالعه ی این مقاله ها می توان خرید مطمئن و صد در صد درست را تجربه کرد. بزرگ ترین سوال در چند وقت اخیر این است آیا خرید تلویزیون 8k معقول است ؟

تلویزیون جزو حساس ترین کالاهای پر استفاده به شمار می رود. به همین جهت فرد تمامی خصوصیات و ویژگی های موجود در آن را کامل نقد و بررسی می کند. سپس زمانی که اطمینان حاصل کرد کار خرید نهایی خود را انجام می دهد. کیفیت تصویر موضوع ارزشمندی بوده که در کل دنیا رقابت بالایی دارد. اصلی ترین کار تلویزیون نمایش تصویر با عالی ترین کیفیت می باشد. زمانی که کیفیت 8k به بازار عرضه شد شوک بزرگی به وجود آمد. قبلا از 8k کیفیت تصویر 4k طراحی و وارد بازار شد. از زمان تولید تلویزیون 4k تا به امروز افراد بسیار کمی از آن استفاده کرده اند. به نوعی می توان گفت کم ترین درصد کاربران با فور کی و نحوه ی عملکرد آن آشنایی دارند.

با توجه به این موضوع برخلاف تصور از خرید تلویزیون 8k استقبال کم تری شد. به همین جهت بزرگ ترین سوال مبنی بر این است که کیفیت تصویر 8k چه کارایی دارد و خرید آن درست است؟ فروشگاه اینترنتی از بانه در این مبحث قصد نقد و بررسی کامل مشخصات محصولات 8k را دارد. با مطالعه ی توضیحات شما می توانید با عملکرد و نوع کارایی این کیفیت آشنایی پیدا کنید. اینگونه کار خرید و انتخاب برای شما راحت و بدون تردید خواهد شد. در نتیجه در ادامه ی این گفت و گو جهت اطلاع بیشتر حتما ما را همراهی کنید.

کیفیت تصویر 8k چیست و چه نوعی تصویری می باشد ؟

تاریخچه ی تولید تلویزیون به سال های بسیار قدیمی بر می گردد. در زمان ورود اولین تلویزیون تا به امروز تغییر و تحولات زیادی در مدل ها ایجاد شده است. روز به روز پیشرفته تر و مدرن تر جهت استفاده در دست کاربران قرار گرفته اند. کیفیت تصویر FHD در زمان خود جزو پیشرفته ترین کیفیت ها به شمار می رفت. این کیفیت با استقبال بی نظیر کاربران واقع شد زیرا بزرگ ترین تحول در نوع کیفیت بود. از طرف دیگر قیمت و بودجه ی آن مناسب و رضایت بخش واقع شده بود. با قیمت مناسب خود امکان خرید راحت را به تمامی کاربران داد. بعد از FHD بزرگ ترین تحول و تغییر در کیفیت تصویر رخ داد. کیفیت تصویر 4k توانست توجه جهانی را به سمت خود جلب کند. اما باید ذکر کرد که تا زمان حال هم اکثر افراد از این کیفیت تجربه ای ندارند.

زیرا قیمت خرید این کیفیت تصویر کمی بالاتر بود و امکان ریسک و استفاده را دارد. فور کی به نسبت FHD از استقبال کم‌تری برخوردار شد. با گذر مدتی شوک اصلی به بازار وارد شد. ورود تلویزیون های کیفیت 8k بزرگ بخث بود که تا به امروز هم مهم محسوب می شود. اولین نکته ای که زمان معرفی آن مورد توجه قرار گرفت قیمت بود. باید با صداقت کامل بازگو کرد که خرید تلویزیون 8k قیمت فوق العاده زیاد و کمر شکنی دارند. به نوعی دیگر می توان گفت که قدرت خرید درصد کمی از مردم برای تهیه ی این مدل ها کفایت می کند. با توجه به این مورد افراد از خرید زود هنگام آن اجتناب کردند زیرا با کارایی و نوع پخش آن هیچ آشنایی نداشتند.

 

تلویزیون های 8k جدا از کیفیت چهار برابری از عالی ترین پردازشگر ها و قابلیت های هوشمند نیز برخوردار هستند. تلویزیون هایی که کیفیت 8k دارند از تعداد پیکسل 7680 در 4320 برخوردار هستند. یعنی کیفیت آن ها چهار برابر از 4k بیشتر تعیین شده است. زمانی که به این اختلاف توجه می شود کاربر از خود می پرسد که 4k بهتر است یا 8k ؟ چند نکته را باید در مورد تلویزیون های 8k جهت اطلاع بیشتر ذکر کنیم. مدل هایی که این کیفیت را دارند از ابعاد و اندازه ای بسیار بزرگ بهره برده اند. همچنین تعداد پیکسل های میلیونی و بسیار زیادی دارند. علاوه بر این حجم محتوای آن ها گسترده بوده و کیفیت پخش وجد آوری دارند. برای خرید تلویزیون 8k به هیچ عنوان نباید اندازه ی کم تر از 75 اینچ را تهیه کنید.

در جواب سوال اینکه کدام یک بهتر هستند باید گفت که صد در صد 8k بی نظیر است. زیرا این کیفیت آخرین درجه و مدل بوده که کیفیت آن شگفت انگیز و زبانزد مخاطبان می باشد. محتواهایی که از طریق این کیفیت پخش می شودند می تواند فرد را کامل به خود جذب کنند. جدا از بحث کیفیت، فناوری و تکنولوژی های فوق العاده پیشرفته و بروزی را هم به دنبال خود دارد. برخی از ویژگی های تلویزیون های مدل 4k با 8k مشترک هستند و تفاوت چندانی ندارد. اما نوع استفاده و مدیریت تلویزیون ها با بکدیگر تفاوت دارند. حتی طراحی صفحه نمایش هم با تفاوت های جزئی همراه می باشد.

تفاوت کیفیت 4k و 8k

با چه قیمتی می توان برای خرید تلویزیون 8k اقدام کرد؟

همیشه اولین نکته که به صورت جهانی به آن توجه زیادی نشان داده می شود قیمت می باشد. زیرا معمولا تمامی کاربران متناسب با بودجه ی خود مدل ها را انتخاب می کنند. برندهای تولید کننده نیز گاهی اوقات برای جلب رضایت مخاطبان خود قیت ها را مناسب تعیین می کنند. اما تلویزیون های مدل جدید از نظر قیمت دچار تحولات زیادی شدند. تلویزیون هایی که کیفیت 8k دارند قیمت زیادی دارند. کار خرید آن ها برای تمامی کاربران میسر نمی شود. قیمت این تلویزیون ها از 3000 دلار شروع می شود و باید گفت که بسیار قیمت بالا است. اما نکته ای قابل توجه است این است که قیمت ها بر اساس اندازه ها متغیر هستند. مثلا 65 اینچ با 75 اینچ تفاوت داشته و سایز بزرگ تر قیمت بیشتری دارد. نوع صفحه نمایش به طور مثال نانوسل و QLED هم از طرف دیگر تفاوت ایجاد خواهد کرد. فروشگاه اینترنتی از بانه به طور مثال قیمت های تقریبی را برای شما معرفی می کند.

مدل هایی 98 اینچ با قیمت تقریبی 59999 دلار هستند.

ال جی نانوسل 65 اینچ قیمت 2799 دلار دارد.

65 اینچ سامسونگ QLED دارای قیمت 3199 دلار است.

75 اینچ، سامسونگ/ال جی/ سونی 4000 تا 4500 دلار هستند.

85 اینچ سامسونگ 5999 دلار می باشد.

85 اینچ سونی 8999 دلار است.

ال جی 77 اینچ 19999 دلار دارد.

88 اینچ ال جی بودجه ی 29999 دلار برخوردار می باشد.

98 اینچ دارای قیمت 59999 است.

با توجه به توضیحات دادهدشده می توان گفت قیمت ها بسیار بالا و سرسام آورد هستند.

خرید تلویزیون 8k

آیا اندازه ی صفحه نمایش با بهبود پخش ارتباط دارد ؟

زمانی که تلویزیون ها با کیفیت جدید معرفی می شود اندازه های آن ها نیز مورد توجه قرار خواهند گرفت. تلویزیون هایی که کیفیت FHD دارند در اندازه های 43/48/50 و … تهیه شدند. اما با ورود کیفیت 4k اندازه ها هم بزرگ تر و عالی تر طراحی شدند. کیفیت 4k دارای اندازه های 65 و 75 اینچ می باشد. این اندازه ها بزرگ هستند و نمایش را عالی انجام می دهند. اما غول اندازه مربوط به تلویزژون هایی است که کیفیت 8k دارند. تلویزیون های کیفیت 8k از اندازه ی 65 اینچ‌به بالا تهیه شده اند. به طور طبیعی هر چقدر اندازه بزرگ تر باشد محتواها دیدنی و لذت بخش تر خواهند شد.

اما تهیه ی اندزه باید با تعداد پیکسل هماهنگی داشته باشد. در هر اندازه چه تعداد پیکسل قرار می گیرد و حد آن چقدر است مهم محسوب می شود. برای مثال می توان اشاره به تلویزیون 4k کرد. این نوع کیفیت می تواند تقریبا 8 میلیون پیکسل را در خود جای دهد. اما برندها با تولید 8k تعداد پیکسل را هم بیشتر کردند. در تلویزیون های کیفژت 8k نزدیک به 33 میلیون پیکسل وجود دارد. متراژ و محیط زندگی شما هم از دیگر نکاتی بوده که باید حتما به آن اشاره کرد. باید اندازه ی تلویزیون را متناسب با متراژ و اندازه ی محیط خود انتخاب کرد. زیرا اگر اندازه بزرگ باشد اما محیط متراژ کمی داشته باشد امکان آسیب رسیدن به چشم کاربر بالا است.

انواع کیفیت تصویر

کیفیت تصویر 8k در چه سالی به بازار عرضه شد ؟

همیشه سال هایی که محصولات جدید و پیشرفت ها به وجود می آید ماندگارترین تاریخ خواهند شد. تولید کیفیت تصویر 8k در سال 2020 استارت خورد. اما باید گفت تولید کننده ها در این سال نتوانستند به معرفی و ورود این کیفیت بپردازند. زیرا 2020 سال شروع کرونا جهانی بود. به همین جهت تاریخ معرفی این کیفیت منحصر به فرد در سال 2021 بود. کنسول های بازی هم سعی کردند تا گرافیک و محتوای خود را جهت جلب توجه افراد به این کیفیت برسانند. یعنی فرد باید کنسول های بازی که از این کیفیت پشتیبانی می کنند را خریداری نمایند. سپس از طریق تلویزیون های 8k از آن ها استفاده کنند. برند سونی وعده ی ایجاد تحولات در این کیفیت و تکنولوژی را به زودی اعلام کرده است. پس برای برخوردار از این کیفیت با دستگاه های تفریحی باید اخرین ورژن را تهیه و استفاده کنید. خوشبختانه در زندگی امروزه هر سال به تغییرات اساسی و بسیار مدرنی رو به رو می شویم.

کیفیت تصویر خرید تلویزیون 8k

برندهای تولید کننده ال جی، سامسونگ، سونی در کیفیت تصویر 8k :

اول از هر چیزی باید ذکر کرد که تنها تولید کندده های قدیمی و با سابقه می توانند محصولات پیشرفته را تهیه و وارد بازار کنند. زیرا تولید چنین وسیله هایی نیاز به تخصص، دقت و سابقه ای منحصر به فرد دارد. ال جی، سامسونگ، سونی جزو قدرتمن ترین شرکت های موجود در جهان هستند. این سه شرکت که معرفی کردیم تلویزیون ها را با کیفیت 8k تهیه کرده اند. یکی از مدل های در آوازه و منحصر به فرد ال حی مربوط به ZX است. این مدل کیفیت 8k داشته و نوع صفحه نمایش آن نیز OLEd می باشد.

تصویر و پردازشگر آن نیز مربوط به نسل 9 می باشد. صفحه نمایش این تلویزیون از هر نظر بدون نقص و تکمیل هستند. طریقه ی نصب و راه اندازی این مدل ها روش آسان و بدون صرف زمان زیادی هم دارند. اولا برای نصب بر روی دیوار آماده سازی دیوار و … را لازم ندارد. بلکه با راحت ترین حالت ممکن می توان آن را نصب و استفاده کرد. تلویزیون سامسونگ با کیفیت 8k عملکرد عالی و فوق العاده ای دارند. به همین دلیل توجه بیشتر کاربران به سمت این برند معطوف می شود.

آیا خرید تلویزیون های کیفیت 8k ارزش خرید را دارد ؟

مخاطب برای خرید محصول مورد نظر خود علاوه بر زمان هزینه های قابل توجهی را صرف می کند. از این رو به کالایی توجه نشان می دهد که ارزش خرید و استفاده داشته باشد. همیشه قبل از خرید اگر تخقیقات لازمه انجام‌شود انتخاب رضایت بخش و با تردید کم تری انجام داده می شود. اما موضوع برای تلویزیون 8k فرق می کند و تفاوت زیادی دارد. زیرا این کیفیت کم تر شناخته شده و بسبار کم مورد استفاده قرار گرفته است. دلیل اصلی آن نیز قیمت بسیار بالا و زیاد آن به شمار می رود. آیا خرید تلویزیون 8k ارزش دارد؟ در یک کلام باید گفت در زمان حال ارزش چندانی ندارد. زیرا یکی از مشکلات و عیب های اصلی این وسیله مشکل در محتوا محسوب می شود. خرید تلویزژون هایی که کیفیت 4k دارند ارزش بالاتری دارند. زیرا بدون مشکل محتوا و بسیار دقیق و حساب شده کار خود را انجام می دهند. از طرف دیگر هزینه ای فوق العاده عالی و ناچیز را هم دارند. با خرید 4k به راحتی با صرف بخشی از بودجه ی خود می توان محصول عالی را به خانه ی خود برد.

بزرگ ترین عامل برای ممنوع کردن فعلی خرید تلویزیون 8k چیست ؟

اگر بخواهیم صادقانه به شما بگوییم خرید تلویزیون 8k در زمان حال معقول نیست. زیرا با نگاهی به قیمت های تعیین شده برای آن درمیابیم که فوق العاده سرسام آور و زیاد هستند. برای خرید یک کالا نمی توان تمامی بودجه و پس انداز خود را صرف کرد. در مقایسه 8k با تلویزیون 4k باید اشاره کرد که 4k بسیار به صرفه تر می باشد. زیرا از نظر قیمت و نوع عملکرد بدون نقص است. جدا از موضوع قیمت باید گفت که آینده ی تلویزیون هایی که کیفیت 8k دارند صمانتی نیست. در زندگی روزمره باید حتما محصولی را خریداری کنیم که ارزش استفاده دراز مدت را داشته باشند. مشکل در محتوا، قیمت بالا، مشخص نبودن آینده یکی از مهم ترین ممنوعیت های خرید هستند.

معرفی تلویزیون 8k

شرایط استفاده از اینترنت در خرید تلویزیون 8k :

تلویزیون های مدل جدید همگی از قابلیت استفاده ی اینترنت برخوردار هستند. زیرا شبکه ی اینترنت حسابی ترین دسترسی به شمار می روند. اما در هر یک از مدل ها سرعت و کیفیت استفاده از آن متغیر است. در تلویزیون های 4k نتفلیکس 7 گیگ ترافیک و 25 مگابایت بر ثانیه استفاده می کند. اما همیشه این آمار برای تمامی مواقع نیست و گاهی اوقات متغیر می باشد. اما این امار برای تلویزیون های 8k صدق نمی کند. زیرا کیفیت دو برابر و تعداد پیکسل ها چهار برابر هستند. با توجه به این موضوع در یک ساعت استفاده از اینترنت 28 گیگ ترافیک و سرعت 100 مگابایت لازم می باشد. این حجم از استفاده فوق العاده زیاد بوده و جوابگویی کمی هم دارد. در برخی از منطق جهان استفاده از این حجم و سرعت قابل دسترس نمی باشد. زیرا تفاوت زیادی در مناطق دنیا جهت استفاده از اینترنت وجود دارد.

ارزش کیفیت 4k در برابر 8k, ارزش خرید تلویزیون 8k وجود دارد؟

اکنون در بازار جهانی سر دو کیفیت 4k و 8k رقابت ویژه ای وجود دارد. از این رو مخاطبان در انتخاب هر یک دچار تردید و دو دلی می شود. از زمان معرفی و تولید 8k تا به امروز کارشناسان مشغول نقد و بررسی بیشتر آن هستند. اما در این بین 4k به سرعت در میان مخاطبان شناخته شده و کم کم مورد استفاده قرار می گیرد. سرویس هایی چون استریم، کتابخانه از کیفیت 4k برخوردار هستند و قابل استفاده می باشند. علاوه بر این از نظر استفاده از کنسول های بازی کیفیت فور کی پیشنهاد می شود. از نظر قیمت، نوع پخش محتوا، دسترسی راحت تلویزیون های 4k پیشنهاد می شود. با توجه به این توضیح و پیشنهادها باید گفت تلویزیون های فور کی خرید معقول تری دارند.

سخن پایان :

مخاطبان در چند سال اخیر قبل از خرید تمامی موضوعات و مشخصات را نقد و بررسی می کنند. زیرا اگر با اطلاع کافی کار خرید را انجام دهید بدون شک انتخاب عالی خواهد شد. با مطالعه ی مقاله و مطالب مربوط تمامی اطلاع لازمه را می توانید دریافت کنید. با بررسی هایی که در این بخش انجام دادیم شما می توانید با تجربه ای کامل خرید انجام دهید.

علاوه بر خرید تلویزیون 8k در فروشگاه از بانه میتوانید محصولات دیگری مانند خرید یخچال از بانهظرفشویی ال جیبخارشور کارچرلباسشویی بوشسرخ کن فیلیپسجاروبرقی فیلیپس و جاروبرقی را خریداری کنید.

دسته بندی بلاگ
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت