به دلیل نوسانات شدید ارز قیمت اقلام ممکن است بروز نباشند.

معرفی بهترین تلویزیون گیمینگ 2022

azbanehazbaneh
109 بازدید

معرفی تلویزیون گیمینگ:

تلویزیون گیمینگ، اوقات فراغت کاربران از مهم ترین موضوعاتی بوده که حتما به آن توجه نشان داده می شود. کارهای محبوب زیادی وجود دارد که افراد ترجیح می دهند در این زمان انجام دهند. بازی و گیم از کارهای پرطرفدار در کل جهان می باشد. تعداد افراد زیادی به انجام دادن انواع بازی ها مشغول هستند. اما رفته رفته با پیشرفت علم و پدید آمدن محصولات مدرن توقع مخاطب هم افزایش پیدا کرده است. امروزه افراد سعی دارند تا از لوازم پیشرفته برای انجام دادن بازی ها بهره ببرند. تلویزیون ها همیشه مورد استفاده قرار گرفته است. اما در زمان حال مدل های پیشرفته ای که عملکرد بهتری دارند مورد استقبال قرار می گیرد.

 شرکت های تولید کننده در طراحی تلویزیون و بخش گیم توجه بالایی نشان می دهند. سعی دارند تا قسمت بازی را با پیشرفته ترین حالت ممکن طراحی کنند. زیرا با این کار می توانند طرفداران بیشتری را به سمت خود جذب کند. در بین برندها یونی در این زمینه موفقیت بیشتری داشته است. سونی با طراحی کردن نمایشگر و فرمت های مدرن لذت بازی را دو چندان کرده است. برای داشتن یک بازی بدون خطا و لذت بخش در یک تلویزیون وجود چندین فناوری اهمیت دارد. یک بازی لذت دارد که صحنه های سریع بدون خطا، رنگ ها غنی و کیفیت بالا باشد.

 خوشبختانه اکثر تلویزیون های امروزی تمامی این موارد را دارند. در هر خانه ای یک گیمر وجود دارد که ساعتی در شبانه روز به بازی کردن مشغول می باشد. به همین جهت دقت در خرید مدل تلویزیون و افزایش پرسش در بخش گیم به این دلیل می باشد. در چند سال اخیر موج قابل توجهی از تلویزیون های عالی و پیشرفته به بازار ارائه شده است. فروشگاه اینترنتی از بانه در ادامه ی این گفت و گو به بررسی مدل های برتر می پردازد. جهت اطلاع و آشنایی با این تلویزیون ها با ما حتما تا پایان همراهی کنید. 

  تلویزیون های گیمینگ

تلویزیون های گیمینگ باید چه قابلیت هایی برای ارائه ی بهتر داشته باشد ؟

تلویزیون هایی که امکان گیم دارند باید حتما از قابلیت های کاربردی برخوردار باشند. این تلویزیون ها به گونه ای حساس هستند و با دقت و توجه بسزایی تهیه و تولید می شوند.

 اولین قابلیت مهم باید توجه به نرخ رفرش و بروزرسانی تصویر باشد. نرخ رفرش و یا بروزرسانی قابلیتی است که هر چند ثانیه یک بار تصویر را بروزرسانی می کند. بازی ها و برخی از صحنه های تصویر حالتی سریع در پخش دارند. در مدل های پایین در چنین مواقعی امکان خطا و گیر رخ می داد. اینگونه کیفیت بازی و لذت تماشا برای فرد از رتبه ای کم برخوردار بود. هر چقدر نرخ رفرش در تلویزیون بالاتر باشد به همان اندازه بروزرسانی سریع تر انجام می شود. در نتیجه تصویر و صحنه ها فوق العاده روان و بدون ایجاد خطا و گیر پخش خواهد شد. تلویزیون هایی که نرخ رفرش 120 هرتز دارند می توانند گزینه ای بسیار عالی به حساب بیایند.

 قابلیت HDR از دیگر ویژگی های مهم بوده که باید حتما به آن توجه داشت. کاربران به این قابلیت توجه دارند و از آن غافل نمی شوند. چرا که مهم ترین وظیفه و عملکرد را دارد. HDR باعث افزایش دید و آشکار شدن جزئیات موجود می شود. High Dynamic Range در نمایش رنگ ها تاثیر دارد. این ویژگی می تواند میلیون ها رنگ را با طیف گسترده ای به نمایش بگذارد. همچنین عمفثق رنگ های تاریک به روشن را هم افزایش می دهد. زمانی که کنتراست بیشتر می شود دقت در تماشا و جزئیات هم افزایش پیدا می کند. رنگ های تاریک تاریک تر و روشن روشن تر به نمایش گذاشته می شود. HDR10 می تواند پردازش 10 رنگ بیتی و 1000 رنگ بیت روشنایی استفاده کند. 

فناوری Dolby Vision ارزش دیگر به شمار می رود. دالبی ویژن تصویر را صحنه به صحنه به نمایش می گذارد. کوچک ترین جزئیات را پخش کرده و دید همه جانبه را به ارمغان می آورد. همچنین می تواند به پردازش رنگ 12 بیتی و روشنایی 4000 بیتی بپردازد. دالبی ویژن فوق العاده قدرتمند عمل می کند و لذت استفاده و‌تماشا را چند برابر می سازد. همچنین به شما امکان تماشای تمامی جزئیات موجود را می دهد.

ورودی ها و پورت های ارتباطی نیز موضوع مهم و‌ قابل توجه برای گیمرها می باشد. یکی از پورت ها که نسبت به سایر ارزش کاری بالاتری دارد HDMI 2.1 می باشد. این پورت قادر است تا با سرعت بالایی کار انتقال و اتصال را بدون درنگ انجام دهد. HDMI 2.1 نسخه ی HDMI اما در قالب پیشرفته تر به شمار می رود. این پورت می تواند تصویرها را با سنگین ترین فرمت و با محتوای 4k و حداکثر 8k به تلویزیون انتقال دهد. همچنین از نرخ رفرش 60 تا 120 هرتز پشتیبانی خواهد کرد و مانع از تاخیر در عملکرد می شود. از این پورت برای استفاده و‌اتصال کنسول بازی PS5 استفاده می شود. چرا می تواند با کیفیت تصویر 8k و نرخ رفرش 120 هرتز سریع عمل کند.

تاخیر در ورودی هم می تواند از مسائل مهم و‌قابل توجه به شمار رود. زیرا انتظار برای ایجاد اتصال و ورودی برای فرد مهم است. تاخیر در ورودی میزان سرعت انتقال داده ها و پردازش بازی و تصویر می باشد. این روند هر چه کوتاه تر انجام شود رضایت در استفاده برای مخاطب هم افزایش پیدا می کند. در تلویزیون ها تاخیر در ورودی با عبارت میلی ثانیه بیان شده است. پس حین انتخاب تلویزیون می توانید از طریق میزان میلی ثانیه از تاخیر در ورودی اطلاع داشته باشید. 

تلویزیون گیمینگ

معرفی مشخصات و‌قابلیت های تلویزیون گیمینگ سونی مدل X90k :

امروزه کار انتخاب و خرید نهایی فوق العاده راحت تر شده است. زیرا فروشگاه های اینترنتی از طریق کارشناسان مربوطه ی خود تمامی اطلاع و مشاوره های لازمه را به کاربران می دهند. در این مطلب هدف از فروشگاه اینترنتی از بانه معرفی بهترین تلویزیون های سونی برای گیم می باشد. تلویزیون سونی X90k یکی از مدل های پیشنهادی و فوق العاده به شمار می رود. این دستگاه در سال 2022 توسط شرکت ژاپنی سونی تهیه و روانه ی بازار شده است. از این مدل برای گیم و حتی تماشای خرفه ای هم می توانید بهره ببرید. کیفیت تصویر در تلویزیون ها در ابعاد مختلفی تاثیر گذار هستند و ارزش بالایی دارند. مثلا برای تماسای تصویرها یاانجاک دادن بازی فوق العاده مهم است. تلویزیون سونی با کیفیت 4k تصویرها را به نمایش می گذارد. این کیفیت تصویر کاملا غنی، طبیعی، با کیفیت و زنده می باشد. علاوه بر این می تواند صحنه ها را واقعی نمایش دهد و فرد را به وجد بیاورد. نوع صفحه نمایش از LED تهیه شده که پخش همه جانبه را در زاویه های مختلف انجام می دهد. نوع پنل VA بوده و نور پس زمینه هم Direct Full Array LED می باشد. پس زمینه می تواند به صورت خودکار مطابق با نوع محیط نور خود را تنظیم کند. با این روش استفاده و‌تماشا راحت، دقیق و‌واضح انجام می شود. تلویزیون سونی مدل X90k نرخ رفرش 120 هرتز دارد. یعنی در مدت زمانی کمی هر چند ثانیه یک بار به صورت خودکار تصویر بروزرسانی می شود. اینگونه از ایجاد خطا  گیر کاملا پیشگیری می شود. در نهایت تصویر روان و‌سفاف پخش خواهد شد. تعداد رزولوشن 3840×2160 نیز به بهبود هر چه بیشتر پخش کمک می کند. زیرا می تواند روشنایی تصویر در حال پخش را تا جایی که دید واضح شود افزایش دهد. همچنین نویز موجود در تصویر را کامل از بین خواهد برد. موتور پردازشگر موجود هم می تواند برای بازی ها تاثیرات عالی را به وجود بیاورد. Cognitive Processor XR به نقد و بررسی تصویرها قبل از پخش می پردازد. خطا و مشکلات موجود را شناسایی و کامل از بین می برد. سپس تصویر بدون خطا و بسیار با کیفیت را پخش خواهد کرد. فرمت های Dolby vision، HDR10 و HLG نیز برای گیمینگ فوق العاده هستند. تلویزیون سونی مدل X90k مناسب برای نب کنسول بازی نسل نهم می باشد. همچنین از تکنولوژی های ALLM و VRR پشتیبانی می کند. حالت بازی Game mode هم به نوبه ی خود ارزش بازی کردن را افزایش می دهد. سیستم صوتی دو کاناله از طرف دیگر می تواند 30 وات صدا را پخش کند. صداها واضح و شفاف هستند و بدون خش شنیده می شوند. همچنین توسط فناوری دالبی اتموس چند بعدی شنیده خواهند شد. 


X90k تلویزیون های گیمینگ

قابلیت های گیم تلویزیون سونی X95J :

برندهای مختلف جهانی هر یک جهت تولیدات عالی و بدون نقص کار خود را انجام می دهند. در بین تمامی برندها فرد توجه خود را به سمت مارک هایی که فوق العاده هستند جلب می کند. برای انتخاب تلویزیون های مناسب گیم مخاطب حساسیت آشکاری را نشان می دهد. زیرا می تواند در اجرا و کیفیت و حتی رضایت در استفاده تاثیرگذار باشد. سونی تلویزیون های خود را مناسب برای گیم تهیه کرده است. به همین جهت استفاده ای عالی و کاملا رضایت بخش را خواهد داشت. تلویزیون گیمینگ سونی مدل X95J در سال 2021 تولید شده و برای استفاده ی گیمینگ خارق العاده است. از این رو موج‌ زیادی از توجه کاربران به سمت این تلویزیون سونی جذب شده است. نوع صفحه نمایش می تواند در اجرا و استفاده تاثیرات زیادی را به وجود بیاورد. به همین دلیل در انتخاب آن دقت بسزایی نشان داده می شود. تلویزیون گیمینگ

تلویزیون سونی دارای صفحه نمایش نوع LED می باشد. LED دید همه جانبه و بسیار مثبت را به ارمغان می آورد. پنل VA پخش عالی داشته و نور پس زمینه را هم از نوع Direct Full Array LED تهیه کرده اند. در نتیجه بدون تعویض جایگاه پس زمینه می تواند نور خود را متناسب با نوع محیط تنظیم کند. کیفیت تصویر 4k می باشد به همین جهت پخش را بدون نقص و فوق العاده انجام می دهد. فور کی صحنه ها را به قدری زنده نشان می دهد که فرد خود را در صحنه ها حاضر می داند. نرخ رفرش در تلویزیون های مناسب گیم ارزش بالایی دارد. زیرا میزان بروزرسانی و خطا و کیر را تخمین می زند. تلویزیون سونی مدل X95J از ترخ رفرش 120 هرتز برخوردار می باشد. به همین جهت تصویرها زود به زود بروزرسانی می شوند.

 با این روش حین بازی و صحنه های پر سرعت هیچ گونه خطا و گیر به ارمغان نمی آید. موتور پردازشگر Cognitive Processor XR نیز می تواند صحنه ها را قبل از پخش شناسایی کند. سپس خطای موجود در آن ها را کامل از بین ببرد. در نهایت تصویر بدون نقص و فوق العاده با کیفیت را به نمایش خواهد گذاشت. تلویزیون سونی از فرمت های HDR10، HLG و Dolby vision پشتیبانی می کند. در نتیجه بازی پخش فوق العاده ای را ایجاد می کند. با تلویزیون سونی می توانید کنسول های نسل نهم را اتصال دهید. همچنین از تکنولوژی های ALLM و VRR برخوردار باشید. تعداد کانال صوتی این دستگاه 2.2.1 بوده و 50 وات قدرت پخش دارد.

تلویزیون های گیمینگ x95j

نقد و بررسی کامل تلویزیون سونی A80J :

اگر به دنبال تلویزیون گیمینگ مدل مناسب برای بازی هستید ما به شما تلویزیون سونی مدل A80J را پیشنهاد می دهیم. برند سونی مشخصات مربوط به کیم این مدل را فوق العاده در نظر گرفته است. به همین جهت می توانید با اطمینان کامل آن را تهیه نمایید. این دستگاه با کیفیت تصویر 4k می تواند صحنه ها را به نمایش بگذارد. همچنین با نرخ 120 هرتز به بروزرسانی تصویرها در چند ثانیه یک‌ بار بپردازد. با این نرخ ایجاد خطا و کیر حین پخش به صفر درصد می رسد. فرمت های Dolby vision، HDR10 و HLG نیز به پخش بهتر کمک می کنند. کاربران می توانند کنسول های بازی نسل نهم را به این دستگاه وصل کنند. همچنین قابلیت های VRR و ALLM را در اختیار داشته باشند. صداهای قدرتمند با توان 30 وات می توانند از دو کانال خارج شوند. رنگ‌ های گسترده و عمیق با طیف میلیونی در این وسیله لذت تماشا را چند برابر می کنند. سونی رای این مدل تلویزیون خود از موتور پردازشگر Cognitive Processor XR استفاده کرده است. این پردازنده می تواند به خوبی تمامی تصویرها را نقد و بررسی کند. سپس اشکالات موجود در آن ها را به صورت کامل برطرف سازد. فروشگاه اینترنتی از بانه پاسخگوی تمامی سوالات شما به صورت 24 ساعته می باشد. جهت خرید و مشاوره های های لازمه می توانید به این فروشگاه مراجعه فرمایید. تلویزیون گیمینگ

A80j تلویزیون های گیمینگ

دسته بندی بلاگ
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت