به دلیل نوسانات شدید ارز قیمت اقلام ممکن است بروز نباشند.

نقد و بررسی تفاوت گاز R410a و R22 در کولر گازی

pazbapazba
119 بازدید
گاز R410a

نقد و بررسی تفاوت گاز R410a و R22 در کولر گازی :

در چند سال اخیر مخاطبان قبل از خرید خود سعی می کنند تا موضوعات مختلفی را در نظر بگیرند. همچنین با اطلاع و آشنایی کامل کار خرید خود را انجام دهند. با این کار می توانند خرید مطمئن و صد البته رضایت بخش را تجربه کنند. فروشگاه های اینترنتی متنوعی تاسیس شده اند که کار فروش انواع لوازم خانگی را انجام می دهند. این فروشگاه ها و کارشناسان آن منبع عالی برای جمع آوری اطلاعات هستند. زیرا در مبحث هایی می توانند تفاوت و تناسب ها را در بین محصولات شرح دهند. یا حتی زمان خرید مشاوره های لازمه را به شما می دهند.
کولر گازی ها جزو مهم ترین محصول هستند که استفاده ای مستقیم دارند. این وسیله در چند سال گذشته محبوبیت قابل توجهی را در بین کاربران به وجود آورده است. زیرا کار تعویض هوای محیط را بسیار منحصر به فرد انجام می دهد. اما باید قبل از خرید با اطمینان کامل انتخاب نهایی را انجام داد. همه ی ما می دانیم که منبع تغذیه ی کولر گازی ، گاز می باشد. ام نوع گاز مصرفی و ویژگی های آن از مهم ترین موضوع به حساب می آید. ما در این مقاله قصد معرفی شایع ترین گاز و تفاوت آن ها با یکدیگر را داریم. معمولا در کولر گازی از دو نوع گاز R410a و R22 استفاده می شود.

این دو گاز هر کدام مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند. اما در کل همه چیز به انتخاب و نظر نهایی فرد بستگی دارد. علاوه بر این نحوه ی درست شارژ مجدد گاز خین اتمام از دیگر موضوعات قابل توجه است. کولر گازی ها جدا از عملکرد خنک سازی می توانند به گرم کردن هم بپردازند. از این رو استفاده ای زیاد در کل جهان دارند. در ادامه ای مقاله به نقد و بررسی کامل گازهای ذکر شده می پردازیم. برای اطلاع بیشتر می توانید ما را تا پایان این گفت و گو همراهی کنید.

 

معرفی گاز R22 و نوع کاربرد آن :

گازهایی که در کولر گازی ها استفاده می شوند همه شیمیایی هستند. اما باید گفت کیفیت و نوع کارکرد آن ها فوق العاده متفاوت می باشد. یکی از گازها R22 بوده که از آن استفاده ای چشم گیر می شود. این گاز به فرئون هم معروفیت دارد و شناخته شده است. این گاز از نوع هیدرو کلرو فلوئورومتان می باشد که شاید با آن آشنایی چندانی نداشته باشید. هیدرو کلرو فلوئورومتان سمی و شیمیایی بوده و می تواند به مرور آسیب هایی را به جو زمین وارد نماید. یکی از آسیب ها این است که می تواند سلامت لایه ی اوزون را به خطر بیاندازد. این گاز گلخانه ای کم کم باعث گرم شدن کره ی زمین شده و آسیب های جبران ناپذیری را به وجود می آورد. با اطلاع از این موضوع استفاده از گاز R22 در هر گونه محصولی از سال 2012 ممنوع اعلام شد. اما تا سال 2022 از طریق کشورهای جهان سوم باز هم استفاده و‌ تکثیر شده است.

گاز R22

گاز R410a چیست و چه کارایی دارد ؟

در بالای این مقاله کارشناسان ما گاز R22 را به شما معرفی کردند. اما باید گفت تعریف هایی هم درباره ی R410a وجود دارد. این گاز به طور کلی از ترکیب دو نوع گاز دیگر تهیه و تولید می شود. گاز R125 و R32 گاز های تشکیل دهنده ی R410a هستند. اما باید گفت با شیوه ی 50 به 50 از این دو‌گاز استفاده می شود. یکی از مشخصات این گاز ایجاد سرما با کیفیت و حالت بالایی می باشد. یعنی در مقایسه با سایر قدرت سرمادهی بیشتری دارد. به همین جهت به نسبت از آن استفاده ای بالاتر می شود. نقطه جوش R410a از 51 درجه ی سانتی گراد رخ می دهد. نقطه جوش آن در مقایسه با گازهای دیگر پایین تر است. در نتیجه میزان بازدهی عالی و بیشتری را هم ارائه می دهد. اما باید این موضوع اشاره کرد که مهم ترین ویژگی این گاز آسیبی بسیار کم به لایه ی اوزون می باشد. زیرا با محیط زیست سازگاری داشته و آسیب جدی به آن وارد نخواهد کرد. با توجه به این تعریفات مثبت این گاز مبرد معرفی شده و در کولر گازی ها و دیگر لوازم کوچک استفاده می شود.

گاز R410a

تفاوت عمده ی بین گاز R410a و R22 :

با نقد و بررسی کامل دو گاز R22 و R410a کاربران اطلاعات کامل را کسب کردند. اما باید گفت این دو گاز با هم در ابعادی تفاوت عمده ای دارند. یکی از تفاوت های مهم به میزان آسیب پذیری مربوط می شود. R410a سازگار بوده و آسیب چندانی به محیط زیست وارد نمی کند. اما R22 شیمیایی بوده و می تواند سلامت لایه ی اوزون را تحت تاثیر قرار دهد. جذب و آزاد کردن گرما در R22 کم تر از R410a معرفی شده است. یعنی بازدهی R410a به نسبت بالاتر به نظر می رسد. حتی گاز R410a می تواند سرما هی بیشتری داشته باشد. با ذکر تفاوت های ذکر شده می ان استفاده و خرید آن به نظر شخصی فرد باز می گردد. نقطه جوی R22 از 40.8 درجه سانتی گراد تعیین شده است. اما R410a داری نقطه جوش 51.4 درجه سانتی گراد می باشد.

 

 

در بین گاز R410a و R22 کدامیک بهتر است و مزایای آن چیست ؟

در بین دو گاز ذکر شده گاز R410a مزایای مثبت بیشتری داشته و بهتر معرفی شده است. مهم ترین مزیت این گاز شامل موارد زیر است.
گاز R410a شارژدهی کم تری نسبت به R22 دارد.
گاز R410a بسیار سالم بوده و از ایجاد آسیب به قطعات تشکیل دهنده ی کولر پیشگیری می کند.
می تواند عملکرد بهتر و مثبت تری را در جذب و آزاد کردن گرما داشته باشد.
به دلیل خنک تر کار کردن کمپرسور امکان خراب سدن بسیار کاهش پیدا می کند.
خوردگی و سایش R410a نسبت به R22 کم تر است.
آنتالپی بالاتر و نقطه جوی پایین تر نسبت به R22 دارد.
کولر گازی که از این گاز استفاده می کند خنک کردن را بیشتر و قدرتمندتر انجام می دهد. زیرا هوا را با فشار و قدرت بالایی وارد لوله ها می کند.

گاز R410a یا گاز R22

کولر گازی جنرال گلد پلاتینیوم :

کولر گازی ها در فصل های گرم به یکی از ضروری ترین محصولات تبدیل می شوند. زیرا کاربران جهت خنک‌ کردن محیط خود از نمونه ای کولر گازی بهره می برند. کولر گازی ها در مدل و برندهای مختلفی تولید و به بازار ارائه شده اند. اما باز هم مخاطب به دنبال بهترین مدل جهت استفاده ی شخصی خود می باشد. کولر گازی جنرال گلد پلاتینیوم یکی از مدل های منحصر به فرد بوده که می توانید در نظر داشته باشید. این کولر گازی دارای طراحی زیبا و بدنه ای استاندارد می باشد. پنل داخلی با رعایت نکات لازمه به بهترین طراحی تبدیل شده است. پنل خارجی هم موتور را درون خود قرار داده و دارای ساختار مناسبی می باشد.
پنل داخلی بدنه ای به رنگ سفید دارد که با تمامی دکورها تناسب کامل ایجاد می کند. جنس پلاستیکی بدنه هم می تواند در برابر تمامی ضربه و آسیب ها مقاومت و استحکام کامل را ایجاد کند. ابعاد و وزن مناسب هم از طرف دیگر استفاده و حمل را فوق العاده راحت تر کرده است. کولر گازی جنرال گلد پلاتینیوم با پنل خارجی خود در برابر شرایط آب و هوایی و رطوبت استحکام کامل ایجاد می کند. موتور تعیین شده برای این دستگاه از نوع روتاری می باشد. این کمپرسور دوام و‌طول عمر قابل توجهی دارد. همچنین با میزان بسیار کمی صدا کار خود را انجام می دهد.
علاوه بر این به صورت قابل توجهی در مصرف برق و انرژی هم صرفه جویی های لازمه را انجام می دهد. رده مصرف انرژی این کولر از A تعیین کرده اند. فیلتر تصفیه ی هوا می تواند تمامی ذرات ، گرد و غبار و میکروب موجود در اتاق را از بین ببرد. اینگونه همیشه هوای سالم و تازه را به داخل محیط وارد می کند. گاز مصرفی کولر گازی جنرال گلد پلاتینیوم از نوع R410a می باشد. این گاز کاملا سالم بوده و با محیط زیست سازگاری دارد. همچنین با قیمت مناسبی امکان شارژ مجدد را فراهم می کند.

کولر گازی جنرال گلد پلاتینیوم

معرفی کولر گازی گری gwh اینورتر دار و مشخصات فنی آن :

یکی از مدل های کولر گازی که قصد معرفی آن را داریم کولر گازی گری gwh اینورتر دار است. این مدل از قابلیت و مشخصات جدید و بسیار کاربردی بهره برده است. به همین دلیل می تواند بهترین عملکرد را داشته باشد. اول از هر چیزی به طراحی و‌‌ ساختار آن توجه می کنیم که بی نقص است. این کولر از دو پنل داخلی و خارجی تشکیل شده است. پنل داخلی باید در محیط و پنل خارجی هم در هوای آزاد و خارج از محیط باید نصب شود. پنل داخلی بدنه ای به رنگ سفید یک دست دارد که جزو رنگ های اصلی است.
جنس بدنه را از پلاستیک بسیار اصلی تهیه کرده اند به همین جهت استحکام قابل توجهی دارد. این نوع پلاستیک در مقابل ضربه، آسیب و برخوردها مقاومت کامل ایجاد می کند. پنل خارجی هم رنگ سفید داشته و بدنه ای از جنس استیل دارد. موتور در این قسمت قرار دارد و می تواند میزان تولید صدا را بسیار کاهش دهد. کولر گازی گری gwh اینورتر دار از گاز مبرد R410a برخوردار می باشد. این نوع گاز همیشه قابل دسترس بوده و با مناسب ترین قیمت شارژ می شود. همچنین کاملا سالم بوده و هیچ آسیبی را به محیط زیست وارد نمی کند. موتور اینورتر از طرف دیگر بهترین عملکرد را ایجاد می کند.
اینورتر با صدایی بسیار کم کار خود را انجام می دهد. دوام و‌طول عمر بالای آن استفاده ی چندین ساله را به ارمغان می آورد. صرفه جویی در برق و انرژی از مهم ترین ویژگی اینورتر می باشد. کولر گازی گری gwh اینورتردار دارای فیلتر بهداشتی هوا می باشد. این فیلتر مرتبا هوای محیط را تصفیه کرده و میکروب و ذرات موجود را از بین می برد. افرادی که آلرژی و مشکلات تنفسی دارند از طریق این فیلتر به راحتی می توانند از کولر استفاده کنند.

ویژگی و قابلیت های کولر گازی جنرال برلین 30000 :

هر محصولی که تهیه می شود در ابعاد مختلفی برای کاربران کاربرد دارد. به همی جهت مخاطبان همیشه فعالیت شرکت های تولید کننده را دنبال می کنند. برندها یعی می کنند با وجود رقابت های موجود بهترین محصولات را ارائه دهند. کولر گازی ها مدل های متنوعی دارند که می تواند کار انتخاب را کمی دشوار سازد. کولر گازی جنرال برلین پیشنهاد ویژه ی ما به شما می باشد. این مدل می تواند کاربردهای مثبت و استفاده های بسیار عالی را ایجاد نماید. این کولر در ظرفیت های 12000 ، 18000 ، 24000 و 30000 تهیه کرده اند.
فرد می تواند مطابق با خواست و نیاز خود و حتی متراژ محیط یکی از اندازه ها را انتخاب کند. ویژگی تمامی ظرفیت ها مشترک است اما تنها در قدرت تفاوت دارند. این کولر برای مناطقی با شرایط آب و هوایی T3 مناسب می باشد. یعنی اگر منطقه شما گرم و حاره ای است این مدل مناسب به شمار می رود. قابلیت شروع خودکار از مهم ترین فناوری موجود محسوب می شود. زیرا زمانی که کولر حین کار به طور ناگهانی قطع شود بعد از اتصال مجدد برق شروع به کار می کند. کولر گازی جنرال برلین از حالت خواب هم بهره برده است.
با فعال جردن این ویژگی حسن خواب و استراحت مطلوب ترین هوا را در اختیار خواهید داشت. گاز تعریف شده برای این مدل از R22 می باشد. این گاز طرفداران مخصوص به خود را داشته و‌مورد انتخاب برخی از مخاطبان قرار می گیرد. طراحی و شکل ظاهری بدنه ی این وسیله فوق العاده به نظر می رسد. زیرا بدنه جدا از زیبایی تمامی استانداردهای لازمه را هم دارد. در نتیجه استفاده بسیار راحت و لذت بخش انجام می شود.

کولر گازی جنرال برلین

کولرگازی اجنرال 30 هزار سرد و گرم مدل ASGA30RNWA :

هدف اصلی کاربر جهت خرید محصول مورد نیاز رفع نیاز و استفاده ی چندین ساله می باشد. به همین جهت در انتخاب مدل نهایت دقت و توجه خود را نشان می دهد. برندهای تولید کننده هم جهت افزایش ارزش خو از بهترین فناوری و تکنولوژی ها استفاده می کنند. کولرگازی اجنرال 30 هزار سرد و گرم مدل ASGA30RNWA جزو نمونه های ارزشمند موجود در بازار است. این کولر دوام و‌ طول عمر بالایی داشته و مانند روز اول به کار خود ادامه می دهد. اجنرال ظرفیت این مدل را از 30000 تهیه کرده است. اگر محیط شما متراژ بزرگی دارد می توانید این مدل را خریداری کنید. زیرا با قدرت بالایی در زمان کمی محیط را خنک می کند. گاز این کولر از نوع R22 واقع شده که می فیت متوسطی دارد.(گاز R410a)
موتور قدرتمند این کالا زمان کار هیچ آلودگی صوتی را به وجود نمی آورد. بلکه با صدایی بسیار کم و بدون مزاحمت کار خود را انجام می دهد. منطقه ی آب و هوایی کولر گازی T3 می باشد. پس می توانید آن را برای منطقه های گرم و حاره ای استفاده کنید. کولرگازی اجنرال 30 هزار سرد و گرم مدل ASGA30RNWA در دو عملکرد سرما و گرما فعالیت دارد. یعنی برای تمامی فصل ها می توانید از آن استفاده کنید. طراحی و شکل ظاهری از دیگر مزیت های قابل توجه می باشد. این کولر گازی منحصر به فرد از طراحی بسیار شیک و خاصی بهره برده است. همچنین استانداردهای لازمه را داشته که حمل و استفاده را راحت تر می سازد. اجنرال همیشه از بهترین و مدرن ترین مدل کولر گازی های خود رونمایی می کند.

 

دسته بندی بلاگ
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت